ΝΙΚΟΣ & ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
Πρώτη Νίκη στο Πρωτάθλημα.

Σημαντική Νίκη στην Πρεμιέρα.

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος η ομάδα μας.

Η πρώτη νίκη και μάλιστα έκτος έδρας απέναντι στο Ιστορικό Σωματείο του Ολυμπιακού Λευκωσίας είναι μια νίκη ψυχολογίας που θα ανεβάσει την αυτοπεποίθηση των ποδοσφαιριστών μας στα ύψη.

Έγινε μια καλή αρχή πάνω στην οποία θα κτίσουμε σιγά-σιγά τα επόμενα βήματα μας.

Η ομάδα μας άξιζε της νίκης παρόλο που η ομάδα του Ολυμπιακού είχε τις δίκες της ευκαιρίες στον αγώνα ιδιαίτερα στο Β΄ Ημίχρονο όπου κρατούσε μπάλα και γυρόφερνε την εστία του τερματοφύλακα μας.

Όμως η δική μας ομάδα άντεξε στην όποια πίεση εξάσκησε προς την εστία μας η ομάδα του Ολυμπιακού.

Φάνηκε όμως καθαρά ότι ο δικός μας Προπονητής Πέτρος Μηνά μαζί με τον Βοηθό του Άγγελο Γεωργίου είχαν διαβάσει το παιγνίδι του αντιπάλου και είχαν σχεδιάσει με κάθε λεπτομέρεια το αγωνιστικό πλάνο της ομάδας μας.

Ήξεραν πως η ομάδα του Ολυμπιακού διαθέτει νεαρούς ποδοσφαιριστές με πολύ ποιότητα μεν αλλά χωρίς πολλές εμπειρίες δε και αυτό ήταν βαρόμετρο στην εξέλιξη του αγώνα.

Καθοδήγησαν με μαεστρία τους δικούς μας ποδοσφαιριστές, ιδιαίτερα τους νεαρούς και άπειρους δικούς μας ποδοσφαιριστές (8 από τους 11 της ενδεκάδας ήταν 18-21 χρόνων) και πέτυχαν μια σημαντική επιτυχία και μια παλληκαρήσια νίκη.

Βλέπουμε με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον έχοντας κατά νου ότι το δύσκολο Πρωτάθλημα που μόλις ξεκίνησε δεν είναι ένας αγώνας ταχύτητας αλλά ένας μαραθώνιος με πολλά εμπόδια.

Φωτογραφία της Ποδοσφαιρικής Ομάδας του Σωματείου μας πριν τον αγώνα της πρεμιέρας με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στο Μακάριο Στάδιο.