Πρώτη ήττα στο Πρωτάθλημα

Β΄ Κατηγορίας.

Vs

1 - 0

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα Β΄ Κατηγορίας με 1-0 δέχθηκε χθες η ομάδα μας μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Αραδίππου από την τοπική Ομόνοια.

Το παιχνίδι είχε δυο όψεις.

Το πρώτο ημίχρονο στο οποίο η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο γήπεδο, αιφνιδίασε τον αντίπαλο και βρήκε ξεκάθαρες ευκαιρίες για γκολ τις οποίες όμως δεν εκμεταλλεύτηκε.

Το δεύτερο ημίχρονο όπου η Ομόνοια ήταν ελαφρώς καλύτερη πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ και έχασε αρκετές και ξεκάθαρες ευκαιρίες για να αυξήσει τον δείκτη του σκορ. Ευκαιρία βρήκε και η ομάδα μας με τον Κυριάκο Κουρσάρο να αστοχεί σε κενή εστία μετά από καταπληκτική ενέργεια του Κωνσταντίνου Γρηγορίου από δεξιά.

Η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που πάλεψε το παιχνίδι μέχρι το τέλος δεν τα κατάφερε και έχασε στην πρώτη της έξοδο στο πρωτάθλημα.

Η νίκη της Ομόνοιας κρίνεται δίκαιη καθώς βρήκε δίκτυα σε καθοριστικό σημείο του αγώνα. Όμως η ισοπαλία ίσως να ήταν το δικαιότερο αποτέλεσμα καθώς και οι δύο ομάδες πάλεψαν εξίσου με πάθος για την νίκη.

Το παιχνίδι στα μέσα του β΄ ημιχρόνου διακόπηκε για 20΄ μετά από τον σοβαρό τραυματισμό του ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας Κ. Κυριάκου ο οποίος τραυματίστηκε στον αυχένα χάνοντας τις αισθήσεις του μετά από σύγκρουση με τον τερματοφύλακα της ομάδας του. Ευτυχώς στο γήπεδο υπήρχε έμπειρος ιατρός ο οποίος αφού του χορήγησε οξυγόνο και του πρόσφερε τις πρώτες βοήθειες τον επανέφερε και αμέσως διακομίστηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρνακας και αργότερα στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας.

Το σωματείο μας εύχεται στον άτυχο ποδοσφαιριστή ταχεία ανάρρωση και γρήγορα πίσω στα γήπεδα σιδερένιος.

Επίσης το Δ.Σ. του Σωματείου μας εκφράζει τις ευχαριστίες του στο αντίστοιχο Δ.Σ. της Ομόνοιας Αραδίππου για την εγκάρδια και ζεστή φιλοξενία τους. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον Πρόεδρο του Σωματείου κον Γιώργο Χατζηματθαίου.